Річна прес-конференція — 2016 у Москві Bosch збільшує частку ринку в країнах СНД, Україні та Грузії. Акцент на збільшенні локалізації та оптимізації логістики

Москва — Оборот Групи Bosch, провідного світового постачальника технологій і послуг, у країнах Співдружності Незалежних Держав (СНД), Україні та Грузії в 2015 фінансовому році склав 1,2 млрд. євро. «Наші бізнес-показники в регіоні в минулому році зазнали впливу непростої ринкової ситуації й несприятливого коливання курсів валют», — зазначив повноважний представник Групи Bosch у Росії, Україні, Білорусі, Центральній Азії, Монголії і на Кавказі Ханс'юрген Оверштольц. Оборот в євро знизився більше ніж на 20%. Оборот у місцевих валютах дещо збільшився. Росія з оборотом 1 млрд. євро, як і раніше, залишається найбільшим для компанії Bosch ринком регіону.

 

«Росія й СНД залишаються стратегічно важливим регіоном для Групи Bosch. У відповідь на розвиток ситуації ми й надалі локалізуємо виробництво, оптимізуємо логістику та покращуємо обслуговування в усіх бізнес-напрямках», — підкреслив Оверштольц.

 

Наприкінці 2015 р. кількість персоналу в регіоні склала понад 4,1 тис. осіб – близько 3,6 тис. із них працюють у Росії. На двох нових заводах Bosch у Самарі та Енгельсі в минулому році було створено понад 200 робочих місць.

 

Розвиток бізнес-напрямків Bosch

Минулого року в Самарі було відкрито другий у Росії завод автокомпонентів. Старт виробництва започаткував нову фазу в розвитку бізнес-напрямку Рішення для мобільності в регіоні. Крім того, розвивається сектор автосервісу, в першу чергу за рахунок підвищення рівня технічної підготовки персоналу та покращення обслуговування. Стабільний розвиток продемонстрував напрямок Промислові технології, перш за все в галузі рішень з автоматизації виробництва та в розробці інноваційної техніки. У бізнес-напрямку Споживчі товаризбільшився портфель продукції російських заводів: були створені нові моделі пральних машин, холодильників та електроінструментів. Наприклад, розпочато виробництво акумуляторних шуруповертів та двокілограмових перфораторів. Розширення географії експорту в інші регіони також сприяло розвитку. За рахунок зростання мережі дистрибуції в регіоні компанія Bosch збільшила частку на ринку побутової техніки та електроінструментів. У бізнес-напрямку Будівельні технології та Енергетика рік відзначився комплексними проектами в галузі систем безпеки, зокрема встановленням конференц-системи в Республіканському науково-практичному центрі «Кардіологія» в Мінську і системи безпеки в наукограді Іннополіс у Татарстані. Підрозділ Бош Термотехніка влітку 2015 р. відкрив друге в Росії виробництво – завод у Саратовській області, щоб задовольнити попит на обігрівальне обладнання Bosch, що зростає: промислові та побутові котли, радіатори опалення.

 

Оптимізація дистрибуції – одна з головних цілей усіх підрозділів Групи Bosch у регіоні. Також постійно розширюється продуктова лінійка, зокрема за рахунок продукції, виробленої в Росії і розробленої для локального ринку з урахуванням місцевої специфіки. У минулому році Bosch реалізувала низку кроків, які дозволять зміцнити позиції компанії в довгостроковій перспективі. У тому числі це навчання персоналу й підвищення рівня обслуговування клієнтів, а також використання Інтернету в сфері продажів та післяпродажного сервісу.

 

Інвестиції в майбутнє

У 2015 р. обсяг інвестицій у регіон досягнув 12 млн. євро. У Саратовській області в завод радіаторів опалення інвестовано приблизно 10 млн. євро. Близько 32 млн. євро було вкладено в будівництво, обладнання й запуск виробництва на новому заводі автомобільних систем у Самарській області. Сьогодні в регіоні працює вже вісім підприємств Групи Bosch.

 

Росія: курс на доступність та надійність продукції Bosch

Важливим кроком став запуск у Самарській області виробництва антиблокувальної системи гальм ABS та програми електронної стабілізації ESP для автомобілів російської збірки. У середині 2016 р. там же заплановано почати випуск систем рульового управління для локального ринку.

 

Високий рівень техобслуговування й ремонту автомобілів із дотриманням міжнародних стандартів забезпечує мережа незалежних сервісних центрів Бош Авто Сервіс, яка в 2016 р. відсвяткує 95-річчя. У країні нараховується 968 станцій, які представляють сервісні концепції Бош Сервіс: 414 станцій Бош Авто Сервіс, 80 майстерень Бош Дизель Центр і Бош Дизель Сервіс та 474 сервісних партнера програми Бош Модуль. У Росії розташовано 63% станцій регіональної мережі Бош Авто Сервіс.

 

Для ТОВ «Бош Рексрот» минулий рік став визначним завдяки участі в спільних проектах зі створення інноваційної техніки (унікальний у Росії автокран КС-85713 вантажопідйомністю 100 т; проект машини для розчищення просік – мульчер М-300), а також поставкам новітніх автоматизованих систем управління на низку виробництв.

 

Бош Системи безпеки реалізувала серію великих проектів на таких об'єктах, як торгові й бізнес-центри, готелі та курорти по всій країні, в тому числі в наукограді Іннополіс у Казані.

 

У секторі опалювального обладнання новий завод «Єврорадіатори» в Саратовській області збільшить обсяг місячного виробництва більше ніж удвічі до кінця 2016 р. Підприємство побутових настінних і промислових котлів розпочало виробництво підлогових побутових котлів, які відповідають потребам місцевого ринку. Оновлена лінійка електричних водонагрівачів Bosch Tronic також завойовує все більшу частку ринку. У 2015 р. стартував проект із продажу опалювального обладнання брендів Bosch та Buderus через Інтернет.

 

Розширюються мережа дистрибуції та асортимент електроінструментів Bosch. У 2015 р. до мережі приєдналися 430 нових дилерів, а загальна кількість торгових партнерів Bosch перевищила 1,6 тис. Прямі продажі продукції здійснюються в 2,5 тис. торгових точках. Одним із ключових завдань є маркетингова підтримка онлайн-продажів. На ринку професійного обладнання Група Bosch переорієнтувалася з будівельної індустрії на важку промисловість, а також на великі федеральні проекти. Зокрема, електроінструменти Bosch використовуються на космодромі «Восточный» в Амурській області, на заводах ВАТ «Северсталь» та Групи ГАЗ.

 

Із конвеєра заводу BSH Hausgeräte, одного з найбільших постачальників побутової техніки, в Ленінградській області зійшов двохмільйонний холодильник. Асортимент холодильників на цьому підприємстві розширили зі 100 до 145 моделей. BSH Hausgeräte прагне до подальшого збільшення частки ринку в регіоні.

 

Україна: зростання продажів термотехніки й автозапчастин

Для України ключовою темою залишається енергоефективність. У 2015 р. попит на термотехніку Bosch у країні продовжував зростати. В Одесі реалізовано найбільший у житловому будівництві проект – оснащення інноваційним теплонагрівальним обладнанням (понад 100 конденсаційних котлів) житлового комплексу «Радужний». Розвиток напрямку Рішення для мобільності пов'язано, в першу чергу, з продажами автозапчастин, а також із підвищенням якості обслуговування та розширенням мережі авторизованих майстерень. У 2016 р. у країні працюють 98 станцій Бош Авто Сервіс та 103 партнери програми Бош Модуль.

 

Білорусь: участь у великих держконтрактах

Стабільний розвиток бізнесу Групи Bosch спостерігався за підсумками 2015 р. у Білорусі. Реалізовано низку великих проектів підрозділу Системи безпеки, зокрема в Республіканському центрі управління та реагування на надзвичайні ситуації, Республіканському науково-практичному центрі «Кардіологія» та найбільшому п'ятизірковому готелі Мінська «Президент-готель». Розвивається мережа автомобільних майстерень, які представляють сервісні концепції Бош Сервіс: за підсумками 2015 р. у країні є 85 станцій, із них 37 станцій Бош Авто Сервіс, та 42 сервісних партнери програми Бош Модуль.

 

Казахстан: високий попит на опалювальну техніку

У Казахстані в 2015 р. зберігався високий попит на інноваційну високоякісну опалювальну техніку Bosch – як в державно-корпоративному, так і в приватному секторі. Найбільшим проектом Групи Bosch стало завершення будівництва великої котельні для опалення житлових будинків у місті Шимкент. Проект стартував у 2014 р., а наприкінці 2015 р. було введено в експлуатацію перші два із запланованих п'яти котлів. Найпотужніша в Казахстані та Середній Азії котельня загальною потужністю 190 МВт забезпечує теплом житловий район із населенням 30 тис. осіб.

 

Закавказзя: продажі електроінструментів зросли майже вдвічі

У Грузії в 2015 р. зростання продажів електроінструментів Bosch порівняно з попереднім роком склало понад 10%, у той час як будівельний ринок країни в цілому виріс лише на 9%. Значного прогресу досягнуто завдяки відкриттю в Тбілісі великого складу готової продукції Bosch. Протягом року мережа дистрибуції інструментів та аксесуарів Bosch зросла майже в 5 разів і сьогодні охоплює 14 міст, включно з найбільшими містами країни. Електроінструменти Bosch присутні в понад 50 спеціалізованих торгових точках. Мережа автомобільних майстерень, які представляють сервісні концепції Бош Сервіс, розширилася до 48 станцій, у тому числі 14 станцій Бош Авто Сервіс та 30 сервісних партнерів програми Бош Модуль.

 

Прогноз Групи Bosch на 2016 рік

Після рекордно успішного 2015 р. Група Bosch розраховує зберегти темпи зростання. У 2016 р. Bosch, світовий постачальник технологій і послуг, прогнозує збільшення продажів продукції в світі на 3-5% з урахуванням коливань курсів валют. На нещодавній щорічній прес-конференції в Німеччині голова правління Bosch Фолькмар Деннер заявив: «Ми плануємо розвиватися за рахунок не тільки інноваційних продуктів, а й інноваційних послуг». У сфері мережевих технологій та послуг, що надаються через Інтернет, Bosch фокусується на трьох галузях: сенсорах, програмному забезпеченні й сервісах. Компанія активніше налагоджує зв'язки між бізнес-напрямками для об'єднання різноманітних платформ у виробничій сфері. У результаті Bosch отримує переваги від технологічної диверсифікації та широти асортименту своєї продукції, а також експертних знань у різних галузях. Нещодавно створений підрозділ Bosch Global Service Solutions, новий проект Bosch IoT Cloud та рішення Bosch Smart Home System для дистанційного керування технікою в «розумному» будинку, яке було запущено на початку 2016 р., – декілька прикладів цієї стратегії.

Последнее изменениеПятница, 03 Июнь 2016 12:08

Оставить комментарий

Наверх